Twilight sága: Stmívání

14.10.2015 19:55

Twilight sága Stmívání

V hlavních rolích Kristen Stewart a Robert Pattinson.

Tento fantasy romantický thriller byl natočen podle stejnojmenné knižní předlohy Stephenie Meyerové.

Filmový příběh

Bella byla vždy trochu jiná, než ostatní. Po svatbě své matky se rozhodla vybrat si život s otcem v malém deštivém městečku Forks. Její život změnil první den na místní škole, kdy poznala Edwarda Cullena. Byl pro ni jiný, než všichni kluci, které doposud poznala. Jeho rodina se však chovala také velmi tajemně. Sedávají totiž spolu ve školní jídelně o samotě, daleko od ostatních. Bella začíná tušit, že Edward nebude obyčejný kluk. Když se poznávají blíže, Bella zjišťuje, že Cullenovi jsou upíři. Jsou však ti hodní, kteří se neživí lidskou krví. Poznává tak i Edwardova otce doktora Carlislea, jeho matku Esmé, Alice a jejího muže Jaspera, a Rosalii a jejího muže Emmetta. Alice má schopnost vidět a předpovídat budoucnost a Edward umí číst myšlenky. Bella a Edward se do sebe nakonec zamilují. Je však těžké udržet vztah člověka a upíra. A to nemluvě o skutečnosti, že se tato vzájemná náklonnost Belly a Edwarda moc nezamlouvá jejímu kamarádovi z dětství Jacobovi Blackovi. I přes Edwardovu touhu Bellu chránit, je vystavena i tak nebezpečí, vyplývající ze života s upíry.

Twilight StmíváníInformace o filmu

Žánr: Dobrodružná romantická fantasy

Délka: 117 minut

Scénář: Melissa Rosenberg

Režie: Catherine Hardwicke

Kamera: Elliot Davis

Hrají: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Billy Burke, Peter Facinelli, Elizabeth Reaser, Cam Gigandet, Ashley Greene, Nikky Read a další.

Foto: Wikipedia.org

Video: YouTube.com